A mai nap nemcsak a látványosságok, hanem az azok között való közlekedés is hatalmas élmény volt. Utaztam csatornán és újból a Csaophraja folyón is, de kipróbáltam a metrót és a skytrainnel is mentem pár megállót.
1. Jim Thompson ház
Jim Thompson a II. világháború alatt az amerikai titkosszolgálatoknak dolgozott, akik Európai kiküldetése után végül Bangkokba vezényelték. Thompsonnak nagyon megtetszett Thaiföld, ezért úgy döntött a háború után, hogy örökké ott marad. Belekezdett a selyem business-be és felépítette saját tervezésű, thai stílusban épült házát. Thompsonnak egy malajziai nyaraláson teljesen nyoma veszett, senki nem tudja, hogy mi történhetett vele. Eltűnése után pár nappal az USA-ban lánytestvérét pedig megölték. Valószínűleg üzleti szálak lehettek a háttérben. Jim Thompson háza ma nyitva áll a látogatók előtt. Érdemes elmenni, gyönyörű a ház és annak udvara, illetve a thai idegenvezető lányok is nagyon kedvesek és rengeteg információt és érdekességet mondanak a thai kultúráról és építészetről.
Eljutás: Skytrain National Stadium megálló, majd onnan egy kis séta
Előző nap: A belvárosA skytrain és a metró sínek fallal vannak elválasztva az utasoktól. Amikor megérkezik a szerelvény, akkor a nyilakon kell várakozni, majd kinyílik az ajtó. |
Utazás a csatornán |
2. Wat Saket
A Wat Saket, avagy arany domb egy dombtetőre épített templom. Hangulatos lépcsősor vezet föl a domb tetejére és fentről a kilátás is csodás. Érdekes a hatalmas felhőkarcolók, a közelben lévő szegényesebb házak és a templomok által nyújtott kontraszt.
Eljutás: Én a Jim Thompson háztól a csatornán keresztül hajóval érkeztem (legutolsó megálló)
Eljutás: Én a Jim Thompson háztól a csatornán keresztül hajóval érkeztem (legutolsó megálló)
3. Wat Ratcha Natdaram Worawihan
A Wat Saket közelében található Wat Ratcha Natdaram templomnak szintén érdemes felmenni a tetejére és onnan csodálni a panorámát, de a templom kívülről is gyönyörű.
Eljutás: Wat Sakettől gyalog pár méterre található
4. Kínai negyed
A kínai negyedben érdemes végigsétálni a fő utcán, ahol minden féle kínai termék beszerezhető és az egész út piros színű neonfényekben úszik. Egy tuk-tuk sofőr aznap is át akart verni, azt állította, hogy ma nincs semmi különleges a kínai negyedben, helyette elvisz inkább a tourist informationhoz, meg egy-két érdekességhez. Ekkora már megtanultam, hogy nem szabad hinni a tuk-tukosoknak.
A kínai negyedben található a Wat Traimit is, ahol megtekinthető a világ legnagyobb arany buddha szobra. Én sajnos pont zárásra érkeztem, így nem tudtam bemenni.
Következő nap: A kaotikus buszközlekedés
Ha tetszett a bejegyzés, akkor kövess a Facebookon is!